Algi morskie w kosmetyce

Opublikowano przez admin
Algi w kosmetyce

Nasz portal informacyjny Baseny termalne w Polsce i Europie przedstawia informacje na temat zastosowania alg morskich w kosmetyce.
Algi morskie to bardzo popularna grupa roślin mająca szerokie zastosowanie w kosmetyce. Są znakomitym, a zarazem najważniejszym naturalnym składnikiem pomagającym dłużej zachować piękną i młodą skórę. Algi występują w oceanach, morzach, jeziorach i rzekach. Gromadzą tam w sobie wiele cennych pierwiastków, które mają zbawienny wpływ na naszą skórę.
Wszystko, co znajduje się w algach jest znakomicie przyswajane przez naszą skórę. Białka, tłuszcze, węglowodany, związki potasu, jodu, chloru, żelaza i magnezu, a także miedzi, kobaltu, cynku, wanadu, strontu oraz witaminy A, E, C, B1, B2, B5, B6, B12, PP to substancje, które pomogą nam zachować młodość i piękno. Algi są również doskonałym źródłem tzw. egzogennych aminokwasów, których nasz organizm nie potrafi produkować i dlatego musi pobierać je z pożywieniem. W kosmetykach z algami ważne jest opóźnianie procesu starzenia się skóry. Algi morskie wykorzystywane są także w kosmetykach naturalnych przeznaczonych do skóry łojotokowej i trądzikowej, ponieważ oczyszczają cerę i mają działanie kojące. Zielone oraz brunatne algi to dodatek do balsamów i żeli wyszczuplających. Uważane są za znakomity sposób na cellulit. Kwas alginowy pobudza mikrokrążenie w naczyniach włosowatych, dzięki czemu toksyny usuwane są znacznie szybciej. Poza tym algi działają korzystnie nie tylko na skórę, ale również na włosy, dlatego coraz częściej są składnikiem odżywek i kosmetyków przeznaczonych do ich pielęgnacji.