Czekolada i jej zastosowanie w kosmetyce

Opublikowano przez admin
Czekolada i jej zastosowanie w kosmetyce

Nasz portal informacyjny Baseny termalne w Polsce i Europie przedstawia informacje na temat czekolady i jej zastosowania w kosmetyce. Czekolada oprócz walorów smakowych, posiada również właściwości pielęgnacyjne dla skóry. Jest wykorzystywana w kosmetyce podczas zabiegów pielęgnacyjnych w salonach piękności, a także do produkcji różnego rodzaju kosmetyków. Obecnie dostępne kosmetyki na bazie czekolady to np: kremy, balsamy, peelingi i żele pod prysznic, kosmetyki dla cery suchej, zwiotczałej, dojrzałej oraz preparaty modelujące sylwetkę. W salonach kosmetycznych i ośrodkach spa są oferowane zabiegi czekoladowe, które pomogą skórze stopniowo odzyskać elastyczność i przywrócić jej młodzieńczy blask.
Do najważniejszych właściwości czekolady zalicza się nawilżanie skóry. Kakaowiec silnie nawilża oraz regeneruje, dlatego właśnie stosowanie balsamu do ciała z czekoladą błyskawicznie uelastyczni skórę i zapewni jej odpowiedni stopień nawilżenia. W ziarnach kakaowca znajduje się kofeina, która oczyszcza skórę z toksyn i działa wyszczuplająco. Żelazo, cynk, wapń oraz magnez z kolei przyśpieszają krążenie krwi w organizmie, dzięki temu wszelkiego rodzaju obrzęki na skórze zmniejszają się. Flawonoidy zawarte w kakaowcu opóźniają procesy starzenia się skóry, przez co także blokują działanie wolnych rodników.
Czekolada pozytywnie wpływa nie tylko na ciało, ale i umysł, gdyż jej fenomenalny zapach poprawia nastrój i dodaje energii. Dzięki fenyloetyloaminom i endorfinom zawartym w czekoladzie, codzienna pielęgnacja stanie się prawdziwą przyjemnością.
Oprócz tego czekolada ma wiele innych zalet takich jak:
– chroni serce
– uniemożliwia powstawianie zakrzepów
– ogranicza ryzyko zawału serca
– ogranicza ryzyko chorób nowotworowych
– pobudza pracę nerek i nie tylko.
Warto zatem jeść czekoladę jak i korzystać z zabiegów czekoladowych oferowanych w salonach kosmetycznych oraz ośrodkach spa. Ich zaletą jest pozytywne oddziaływanie na psychikę za pomocą przyjemnego zapachu oraz relaksującego masażu.