Glinka Ghassoul najstarszy sekret urody

Opublikowano przez admin
Glinka Ghassoul najstarszy sekret urody

Nasz portal informacyjny Baseny termalne w Polsce i Europie przedstawia informacje na temat naturalnego produktu jakim jest Glinka Ghassoul.
Glinka Ghassoul to w pełni naturalny minerał gliniasty, którego głównym składnikiem jest krzemian magnezu. Krzemionka po wymieszaniu z wodą przybiera postać błota posiadającego właściwości myjące i odtłuszczające.

Ze względu na swe wyjątkowe właściwości glinka jest używana przez centra SPA i Wellness na całym świecie. Peeling ciała z zastosowaniem tej glinki doskonale wygładza i ujędrnia skórę, usuwając martwe komórki naskórka. Kąpiele błotne z zastosowaniem glinki Ghassoul są szczególnie polecane w walce z rozstępami i cellulitem, a działanie glinki Ghassoul polega na absorpcji zanieczyszczeń – nie jest ona w żaden sposób agresywna dla skóry, włosów czy śluzówki.
Glinka Ghassoul pochodzi z jedynych znanych na świecie złóż tego minerału położonych na skraju średniego Atlasu w dolinie Moulouya, około 150-200 km od miasta Fez. Wydobywa się ją od wieków z położonych pod ziemią pokładów tamtejszych kopalni.
Glinka może być wykorzystywana do pielęgnacji całego ciała – od stóp do głów. Jest naturalna w 100 % ponieważ nie zawiera substancji chemicznych, drażniących ani zapachowych. Dzięki temu glinka może być stosowana w pielęgnacji skóry wrażliwej, płytko unaczynionej lub skłonnej do alergii.
Jest ona również powszechnie stosowana w dermatologii i kosmetologii – w produkcji szamponów, żelów pod prysznic, kremów i masek do twarzy. Jest hipoalergiczna i niezwykle delikatna nawet dla szczególnie wrażliwej skóry. Nie dopuszcza do zanikania cennej, cienkiej powłoki lipidowej stanowiącej tarczę ochronną skóry.