Budowa basenów termalnych w Porębie Wielkiej

Opublikowano przez
Koncepcja

Nasz portal informacyjny Baseny termalne w Polsce i Europie przedstawia informacje na temat nowej inwestycji w Porębie Wielkiej.
Do 2016 roku w Porębie wielkiej ma powstać kompleks basenów termalnych, który przyciągnie do tego miejsca zarówno kuracjuszy jak i turystów. Na kompleks uzdrowiskowy na bazie solanek  będą się składać Zakład Przyrodoleczniczy wraz z hotelem (pozostające w gestii limanowskiego starostwa) i baseny rekreacyjne, których budową ma się zająć prywatny inwestor.
Poręba Wielka ma stać się kurortem, mini sanatorium o charakterze leczniczo-turystycznym.  Należy  dodać, iż budowa Centrum Rekreacji i Balneologii to również inwestycja w rozwój turystyki w regionie oraz nowe miejsca pracy dla wielu mieszkańców, którzy nie mogą się już doczekać rozpoczęcia prac.
Pomysł utworzenia uzdrowiska w Porębie Wielkiej zrodził się już w minionym stuleciu. Pierwsze próbne odwierty wykonane zostały tu jeszcze w latach siedemdziesiątych XX wieku. Okazało się wówczas, że odkryta solanka ma temperaturę około 42°C. Niestety, plany zostały wstrzymane. Jednak do pomysłu, w nieco zmienionej formie, wróciła utworzona w 2007 roku Spółka z o. o. Gorczańskie Wody Termalne, którą tworzą: Powiat Limanowski, Gmina Niedźwiedź, Gmina Mszana Dolna i Miasto Mszana Dolna.
W Porębie Wielkiej, w przyszłości będą mogły leczyć się osoby cierpiące na choroby reumatyczne, z urazami narządu ruchu oraz schorzeniami neurologicznymi. Solanki mogą służyć także do inhalacji w chorobach układu oddechowego.