Cennik term – sprawdź, jak wybrać najkorzystniejszą ofertę dla siebie

Opublikowano przez

Pobyty na termach cieszą się ogromną popularnością. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym tysiące Polaków ruszają do najlepszych kompleksów termalnych, aby wygrzać przemarznięte ciało, zrelaksować się i choć na chwilę zapomnieć o nieciekawej aurze. Wypad na termy wcale nie jest taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Może sobie na to pozwolić wiele rodzin, również średnio sytuowanych. Przejrzeliśmy cenniki term w Polsce, skupiając się tylko na tych najpopularniejszych i najlepiej ocenianych obiektach. W naszym artykule podpowiadamy, jak wybrać korzystną ofertę.

Bilety minutowe – dobra opcja na krótki pobyt

Kompleksy termalne zgodnie oferują swoim gościom możliwość kupienia biletu minutowego. Jak sama nazwa wskazuje, w ramach tej oferty korzystamy z jednorazowego wejścia na określony czas – zwykle 45 minut.

W tym czasie oczywiście nie da się skorzystać ze wszystkich atrakcji dużego kompleksu termalnego, natomiast może to być dobre rozwiązanie dla osób, które chcą np. tylko popływać w ciepłej wodzie czy zażyć krótkiego relaksu w basenie po ciężkim dniu.

Pakiety minutowe można polecić przede wszystkim singlom i parom, ponieważ jak wiadomo najwięcej czasu zajmuje przebranie dzieci. Na szczęście zawsze jest też możliwość dokupienia pojedynczych minut w razie przekroczenia limitu.

Bilety godzinowe – w sam raz na okazjonalną wizytę na termach

Zdecydowanie najczęściej wybierane przez gości term są właśnie bilety godzinowe. Poszczególne obiekty oferują zarówno bilety na określony czas (zwykle 3-3,5 godziny), jak i całodzienne. Z doświadczenia wiemy, że najkorzystniejsza jest ta druga opcja – zwłaszcza dla osób, które planują jednorazową wizytę na termach i chcą wypróbować wszystkie atrakcje.

Bilet całodzienny pozwala skorzystać z basenów, zjeżdżalni czy jacuzzi znajdujących się na terenie term. Dodatkową zaletą jest to, że nie trzeba się spieszyć z przebieraniem. Gdy poczujemy, że mamy już dość moczenia się w wodzie, po prostu wracamy do szatni i ze spokojem zmieniamy ubrania, suszymy włosy itd., bez dopłacania za przekroczenie czasu.

Rada

Bilet całodzienny daje również swobodę w zakresie zaplanowania sobie pobytu na termach. To pozwala np. bez stresu zjeść coś w punkcie gastronomicznym i wrócić do relaksowania się w wodzie.

Bilety rodzinne

Przechodzimy do najważniejszego punktu cennika term. Praktycznie wszystkie obiekty tego typu są nastawione na przyciągnięcie rodzin z dziećmi. Z myślą o najmłodszych tworzone są strefy dzieci i młodzieży ze zjeżdżalniami czy brodzikami dla maluszków. Nic dziwnego, że wśród gości term dominują właśnie rodziny.

Pakiety rodzinne są bezsprzecznie najlepszym wyborem w sytuacji, gdy udajemy się na termy z dziećmi i nie chcemy się stresować tym, że zabraknie nam czasu na dokładne wysuszenie włosków pociechy czy zjedzenie posiłku w punkcie gastronomicznym.

Wejścia rodzinne są również najbardziej opłacalne pod względem finansowym. Na przykład w Termach BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej (https://www.termybukovina.pl/) można kupić taki bilet dla rodziny 2+1, 2+2 oraz 2+3 (dzieci do 13. roku życia). Jeśli mamy większą rodzinę, to termy umożliwiają zakup osobnego biletu wstępu dla każdego dziecka powyżej 100 centymetrów wzrostu oraz dla starszej pociechy w wieku od 14 do 18 lat.

Opcje dodatkowe

Najlepsze kompleksy termalne w Polsce, jak wspomniane Termy BUKOVINA, to coś więcej niż tylko baseny wypełnione gorącą, wysoko zmineralizowaną wodą. To prawdziwe centra relaksu, w których można zapomnieć o całym świecie, totalnie się odprężyć, naładować baterie i przy okazji także zadbać o swoje zdrowie.

Pamiętajmy natomiast, że korzystanie z dodatkowych atrakcji term jest objęte osobnym cennikiem. Przykładem będzie strefa saun. Jeśli dany kompleks posiada własne saunarium, to goście chcący skorzystać z tej przyjemności muszą kupić osobny bilet. Tak samo jest oczywiście w przypadku zabiegów odnowy biologicznej i beauty oferowanych w centrach Wellness.

O cennikach term oraz pakietach specjalnych oferowanych przez najlepsze kompleksy termalne w Polsce czytaj też w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/termy-cennik-blogi-relaks-w-wodzie-termalnej-kosztuje-mniej-niz-myslisz.

Podsumowanie

Cennik term to tylko jedno z kryteriów wyboru konkretnego obiektu – i na pewno nie najważniejsze. Przede wszystkim analizując poszczególne oferty warto sprawdzić, co dostajemy w cenie biletu. Może się okazać, że tańszy wstęp oznacza niewielką liczbę atrakcji, a tym samym nudę i marudzenie dzieci już po kilkudziesięciu minutach pobytu.