Gorące źródła termalne – Velké Losiny

Opublikowano przez

Nasz portal informacyjny Baseny termalne w Polsce i Europie przedstawia informacje na temat źródeł termalnych Uzdrowiska Velké Losiny. Uzdrowisko Velké Losiny to malownicze miasteczko z pięknym, starym parkiem oraz uroczym renesansowym zamkiem mieści się niedaleko granicy z Polską, w lubianych przez narciarzy górach Jesionikach.

Tryskają tu termalne wody lecznicze, które są wykorzystywane w kuracjach i zabiegach. Uzdrowisko leczy m.in. choroby neurologiczne u dorosłych i dzieci oraz nietypowe choroby układu oddechowego u dzieci. Okolica umożliwia również aktywny, pełen wrażeń pobyt dla całej rodziny.
Temperatura wód mineralnych u źródła wynosi około 36°C. Termalne źródła mineralne wykorzystywane są do kąpieli leczniczych.
Pierwszym źródłem mineralnym jest termalne źródło ŽEROTÍN, które znajduje się na łące pomiędzy lasem i potokiem w parku uzdrowiskowym na głębokości 1 000m.
Z tego źródła wypływa woda termalna naturalna, lekko mineralizowana, siarkowa mocno alkaliczna oraz węglowo-sodowa, z podwyższoną zawartością fluorków i kwasu krzemowego. Termalna woda mineralna jest przezroczysta, ma siarkowodorowy zapach, bez osadu, i dlatego znakomicie wpływa na relaksację mięśni, elastyczność stawów, rozluźnia napięcie mięśni w kończynach, przyczynia się do wzmacniania mięśni podczas pływania i ma wpływ na termoregulację.
Drugim źródłem mineralnym jest źródło KAREL, które znajduje się w drewnianej altance niedaleko zewnętrznego basenu. Woda mineralna ma naturalne źródło, i jest  wzbogacona o najróżniejsze kationy. Do najważniejszych należą: wapń, sód, magnez, potas i żelazo. Woda ta jest przezroczysta, ma siarkowodorowy zapach, bez osadu.