Relaksująca kąpiel w czekoladzie i peeling na bazie ziemniaków

Opublikowano przez

kąpiel w czekoladzieWiele osób na dobre samopoczucie stosuje domowe sposoby takie jak np: kąpiele w piwie, relaks w winie, ziarnisty masaż z użyciem olejku z pestek dyni. Ich korzenie sięgają najstarszych austriackich tradycji, a do szerokiej palety regionalnych przysmaków wciąż dołączają nowe.

Czekoladowe spa
Tego zapachu nie sposób pomylić z czymkolwiek innym: aromatyczny, słodki i odurzający, to oczywiście czekolada jedna z największych grzesznych pokus. Czyli: kto raz wkroczy do strefy spa wiedeńskiego Hotelu Sacher, opuści ją upojony aromatem czekolady. Nie ma to nic wspólnego z najsłynniejszym czekoladowym przysmakiem świata, oryginalnym tortem Sachera. Skojarzenie długiej cukierniczej tradycji hotelu z niezwykłymi zabiegami pielęgnacyjnymi ośrodka Spa jest całkiem naturalne – a masło kakaowe odgrywa w obu przypadkach kluczową rolę. Oferta wiedeńskiego hotelu spotyka się przy jednym stole z najnowszym trendem w dziedzinie wellness. Kakao – magnesem przyciągającym dostojnych gości? W Hotelu Sachera to norma, ale tylko jeśli ma- to służyć zdrowiu. „Hot Chockolate Treatments” – określenie to kryje w sobie nie tylko całą gamę produktów pielęgnacyjnych takich jak niezwykłe płyny do kąpieli, żele pod prysznic, czekoladowe balsamy do ciała i peelingi – a także kompleksowe, zwężające pory całego ciała zabiegi peelingujące z użyciem czekolady. Hotel Sachera sięga do międzynarodowych tradycji i uwzględnia najnowsze trendy w dziedzinie czekoladowych kuracji, które łączą w sobie aspekty kulinarne i pielęgnacyjne. Paleta dodatków odgrywa w całej ofercie Spa rolę kluczową – raczej nie rzadko znajdują się w niej regionalne specjały, które dają się tu poznać w zupełnie nowym kontekście.

Winoterapia
Jest nowm spojrzeniem na wino: wyrafinowane, uniwersalne, harmonijne i wyważone, pełne treści i intensywnych akcentów. Winna terapia, która bazując na tradycyjnych właściwościach oliwy z pestek winogron i samej winorośli, zadomowiła się już na dobre w ofercie Loisium w Dolnej Austrii. Klejnot nowoczesnej architektury tego regionu, ze swoimi korkowymi ścianami i dekoracjami w kolorze butelkowej zieleni śmiało dotrzymuje kroku innowacyjności proponowanej tu terapii. Barrique Bath & Body Wrap to pielęgnacja z wykorzystaniem bardzo szerokiej palety technik terapii winem: słodko i zarazem odprężająco działa na każdego gościa aromatyczna winogronowa kąpiel w wannie-beczce. Delikatny masaż całego ciała, a głównie stóp, wspomagany przez oliwę z pestek winogron, idealnie uzupełnia tę godzinę dionizyjskiego relaksu. Kąpiel w wannie-beczce to tylko jedna spośród wielu możliwości.
Kąpiel w piwie i w maślance
Austria to również kraj słynący z wyśmienitego piwa, serwowanego tu w wielkich kadziach kąpielowych. Hotel Diana w Seelfeld należy do miejsc, w których chmiel, słód i drożdże nie sfermentowane chętnie wykorzystuje się do kąpieli. Drożdże to lekarstwo na wiele chorób skóry, chmiel natomiast wykorzystywany jest w leczeniu zaburzeń snu. Kuracja ta przebiega w dwu etapach: pierwszym jest 20-minutowa, pełna bąbelków, piany oraz niezwykłego piwnego aromatu kąpiel w piwie o temperaturze 35°C, kolejny zaś to 45 minut relaksującej drzemki na posłaniu z siana – prawdziwa rozkosz!Na piwie i winie oferta kąpielowych dodatków się nie kończy. Duży wkład w pielęgnację urody ma w Austrii także branża nabiałowa. Kąpiele w maślance, oferowane na przykład w Hotelu Sonnhof na Ziemi Salzburskiej, służą regeneracji skóry, czyniąc ją jedwabistą i nawilżoną. W strefie spa zastosowanie znajduje również kozie mleko – czyli wyważony balans kwasów tłuszczowych w jego składzie zapewnia skórze niezbędne witaminy i minerały: wapno, magnez i potas.

Skrobiowe okłady z ziemniaków
Kuracje z wykorzystaniem tej znanej każdemu bulwy to specjalność hotelu  Erdäpfel-Landhotel Ranklleiten w Almtal w Górnej Austrii. Ziemniaki posiadają w sobie większy potencjał niż tylko bycie składnikiem sałatek lub placków, goście hotelu przekonają się o tym na własnej skórze – innowacyjne okłady i kąpiele z wykorzystaniem ziemniaków zyskują coraz większe uznanie wśród bywalców salonów piękności. Bogate w składniki mineralne, witaminy a także błonnik, prawie pozbawione soli oczyszczają organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii. Znajdują również zastosowanie w walce z reumatyzmem, podagrą, rwą kulszową i cukrzycą. Dlatego nic w tym dziwnego, że dobroczynne działanie tej popularnej bulwy wykorzystuje się do przygotowania peelingów i okładów nie tylko tu, w Almtal.

Tradycyjna styryjska medycyna
W Styrii częściej i intensywniej niż gdzie indziej wykorzystuje się owoce i warzywa do pielęgnacji urody. W leczniczej termie w Bad Waltersdorf od dawna hołduje się zasadom TSM – tradycyjnej styryjskiej medycyny. Już od setek lat styryjczycy wykorzystują dobroczynne działanie ziół, oleju z pestek winogron oraz błota. W ofercie tutejszych ośrodków spa wielkim powodzeniem wśród gości cieszą się takie pielęgnacyjne zabiegi jak: maseczka z jabłek, masaże oczyszczające przy użyciu oleju z pestek winogron lub mieszanki soku jabłkowego i oleju