Uzdrowisko Druskienniki

Opublikowano przez
Uzdrowisko Druskienniki

Nasz portal informacyjny  Baseny termalne w Polsce i Europie przedstawia informacje dotyczące  uzdrowiska Druskienniki.

Druskienniki – to największe całoroczne uzdrowisko litewskie, słynące ze swych źródeł mineralnych oraz pokładów borowiny, charakteryzujących się właściwościami leczniczymi.

Miasto to ze wszystkich stron otaczają sosny, panuje tam niesamowity klimat oraz wyjątkowe możliwości dla tych, którzy chcą zdrowo odpoczywać i bawić się. Druskienniki to wymarzone miejsce rehabilitacji, profilaktyki, leczenia oraz wypoczynku nie tylko dla dorosłych ale również dla dzieci i młodzieży.

W mieście znajduje się 9 dużych sanatoriów, które oferują pełen zestaw zabiegów leczniczych. Leczone są tu takie dolegliwości jak:

  • zaburzenia przewodu pokarmowego,
  • choroby układu krwionośnego, kręgosłupa, stawów,
  • choroby systemu nerwowego, serca, tarczycy,
  • choroby dermatologiczne i inne.

Bogata w chlorki woda w Druskiennikach ma silne właściwości lecznicze. Wydobywa się ją z siedmiu źródeł solankowych. Powietrze jest przesycone jodem oraz aromatem sosnowych lasów. Druskienniki otoczone są 50 000 hektarów lasów iglasto-liściastych, które jesienią obfitują w grzyby. W południowej części tej miejscowości znajdują się dwa jeziora: Margeliu Akys (Panieńskie Oczy) i Druskonis. Posiadają one kąpielisko oraz plażę. Można tu także skusić się na spływ kajakowy rzeką Ula. Sześć kilometrów za Druskiennikami położone jest jezioro Grutas. Prowadzi do niego zarówno pieszy, jak i rowerowy szlak przez sosnowy las.

W ofercie tego kompleksu znajdują się m.in.:

  • balneoterapia (bicze szkockie, kąpiele mineralne i borowinowe, masaże podwodne),
  • baseny,
  • łaźnie.

Jest tu także SPA i Aqua Park. Wody mineralne z Druskiennik wykorzystuje się nie tylko do zabiegów balneologicznych, ale również do picia.