Czas na zaręczyny

Opublikowano przez admin
Czas na zaręczyny

Od czasu gdy to arcyksiążę Maksymilian Habsburg, w roku 1477, wręczył swojej wybrance Marii Burgunckiej pierścień z brylantem, kult zaręczyn stał się zjawiskiem powszechnym. Symbolem złączonych  w jedno dróg dwojga odrębnych istot.

Pierścionek zaręczynowy stanowi znak, jakoby obdarowana nim niewiasta była wybranką oczekującą na zaślubienie. Już w starożytnym Rzymie dawano w ten sposób sygnał konkurentom, by powstrzymali zaloty.

Pierścionek z brylantem stanowi o randze kandydata. Nie tyle o jego statusie społecznym, zamożności, co o randze jego uczuć, ważności zamiarów.  Pobłyskując na palcu wybranki, ubiera kochanków w dumę. To namacalny wyraz miłości, którym kobiety szczycą się i wyróżniają od zarania dziejów.

Pierścionek zaręczynowy niezmiennie symbolizuje wieczność, autentyczność, płodność, wierność i trwałość. To symbol chluby i dumy podkreślający ogrom uczuć. Jest swoistym manifestem miłości, czystego, przejrzystego i cennego jak brylant uczucia.

Wręczanie wybrance pierścionka z brylantem jest więc także wyrazem wielowiekowej tradycji. Rytuał ten niezmiennie wiąże się z ekscytacją, podnieceniem, emocjami radości, łzami szczęścia. Na przestrzeni naszego życia staje się jednym z najistotniejszych wydarzeń. Wspominamy latami ten krótki moment. Piękno tej chwili, na całe nasze życie zamyka się w błysku pierścionka zaręczynowego,pierścionka z brylantem.

Źródło: http://fugart.pl/category/pierscionki, pierścionki zaręczynowe