Jacuzzi ogrodowe do prywatnego spa – wszystko, co musisz wiedzieć

Opublikowano przez

Aby lepiej zatroszczyć się o równowagę pomiędzy umysłem, duchem i ciałem, możesz zorganizować w swoim domu prywatne spa. Warto zadbać, by znalazło się w nim jacuzzi, które pomoże się zrelaksować i przyniesie ukojenie zmysłom. Odkryj radość płynącą z kąpieli w ciepłej, przyjemnie masującej ciało wodzie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając jacuzzi ogrodowe oraz akcesoria do prywatnego spa.

Szukasz idealnego wyposażenia do prywatnego spa? Zanim wybierzesz konkretne jacuzzi, dobrze zaplanuj całe przedsięwzięcie. Przede wszystkim wybierz odpowiednie miejsce – osłonięte od wiatru oraz z dala od ulicy i okien sąsiadów, aby uniknąć wścibskich spojrzeń. Zadbaj też o odpowiedni klimat: otoczenie zieleni i ciepłe, punktowe oświetlenie. Poza tym podłoże pod jacuzzi powinno być stabilne. Upewnij się też, że z wybranego miejsca będzie się można szybko dostać do łazienki, domowej sauny czy wprost do sypialni. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie jacuzzi ogrodowego i dlaczego warto wybrać jacuzzi Intex? Odpowiadamy!

Jacuzzi ogrodowe Intex – co warto wiedzieć przed zakupem?

Jacuzzi ogrodowe przypomina niewielki basen – na przykład dla dwóch, czterech lub sześciu osób. Do najpopularniejszych rodzajów jacuzzi możemy zaliczyć modele dmuchane, drewniane i wykonane z aluminium oraz tworzyw sztucznych. Ponadto dostępne są jacuzzi okrągłe, kwadratowe lub oktagonalne. Wszystkie modele jacuzzi Intex są wyposażone w dysze napowietrzające, wytwarzające w wodzie strumienie ciepłej wody przyjemnie masujące ciało. Taka kąpiel rozluźnia mięśnie i pozwala skutecznie wypocząć po długim, ciężkim dniu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając jacuzzi ogrodowe?

Wybierając jacuzzi ogrodowe Intex do domowego spa, warto zwrócić uwagę na parametry techniczne urządzenia – w tym głównie pojemność zbiornika, rodzaj zasilania, moc pomp filtra i powietrza, moc elementu grzewczego, maksymalną temperaturę wody, tempo podgrzewania, liczbę funkcji oraz wymiary. Dużą popularnością cieszy się jacuzzi dmuchane Intex (https://www.zabawki.kathay.pl/jacuzzi,c44.html) wykonane z laminowanego materiału PVC, którego trójwarstwowa struktura, dodatkowo wzmocniona od wewnątrz, gwarantuje podwyższoną odporność na uszkodzenia. Innowacyjny system komór powietrznych zapewnia konstrukcji stabilność. Ściany jacuzzi nie uginają się pod ciężarem wody, a przy tym są wyposażone w komfortowe zagłówki. Można się więc swobodnie rozsiąść, oprzeć i delektować kąpielą.

Jacuzzi Intex 4-osobowe i 6-osobowe wyposażono w sześć napowietrzających dysz strumieniowych, podgrzewacz i zmiękczacz wody, a także generator chloru. Sprawdź, czym jeszcze wyróżnia się jacuzzi ogrodowe Intex oraz jakie akcesoria basenowe przydadzą się w Twoim domowym spa.

Jacuzzi dmuchane Intex – design i komfort

Nim urządzisz ogrodową strefę spa z designerskim jacuzzi Intex, musisz wiedzieć, jak przygotować teren pod jacuzzi, jak często filtrować wodę w jacuzzi oraz ile prądu pobierają poszczególne urządzenia. Utrzymanie jacuzzi nie musi być drogie, jeśli postawisz na ekonomiczną, energooszczędną, innowacyjną technologię oraz szereg praktycznych akcesoriów. Decydując się na jacuzzi dmuchane Intex, w pakiecie otrzymujesz:

  • intuicyjny panel, wyświetlający aktualną temperaturę wody (możliwość podgrzania do 40 stopni Celsjusza),
  • wydajną pompę z wymiennymi filtrami,
  • pływający dozownik do chemii basenowej,
  • aplikację Intex Spa Management App do zdalnego sterowania funkcjami spa – w tym ustalania harmonogramów filtracji, oczyszczania i ustawienia odpowiedniej temperatury wody,
  • matę ochronną pod jacuzzi, która zabezpiecza dno oraz zapobiega utracie ciepła,
  • paski testowe do kontrolowania jakości wody,
  • ergonomiczne uchwyty do przenoszenia,
  • specjalną pokrywę do jacuzzi, dzięki której woda dłużej utrzymuje pożądaną temperaturę.

Relaksująca kąpiel w ogrodzie – jacuzzi dmuchane Intex

Relatywnie niski koszt zakupu i utrzymania, mobilność, łatwość montażu i demontażu, komfort kąpieli, a do tego nowoczesny design – jacuzzi dmuchane Intex to świetna alternatywa dla drogich konstrukcji całorocznych.

Zastanawiasz się, jak dbać o wodę w jacuzzi dmuchanym? Filtracja, czyszczenie filtra oraz tzw. szokowa dezynfekcja wody w każdym zewnętrznym basenie czy jacuzzi powinny się odbywać w przypadku zmętnienia wody. Jego częstotliwość zależy od intensywności użytkowania. Jeśli korzystasz z jacuzzi Intex bardzo często, czyść je przynajmniej raz w miesiącu oraz po zakończeniu sezonu. Optymalny dla człowieka oraz wydajności urządzenia wskaźnik pH wody wynosi 7,2. Wykorzystaj paski testowe dołączone do zestawu jacuzzi Intex, zaplanuj cykle czyszczenia i ciesz się przyjemną, relaksującą kąpielą w domowym spa.