Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim

Opublikowano przez admin
Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim

Nasz portal informacyjny Baseny termalne w Polsce i Europie przedstawia informacje dotyczące pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim.
Już niedługo miłośnicy sportów zimowych będą mieli okazję zmierzyć się ze sobą w walce o Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim, który rozpocznie się na Polanie Szymoszkowej w sobotę 14 grudnia.

Organizatorzy zaplanowali cztery edycje zawodów, które odbędą się na czterech stacjach narciarskich. Zawodnik, który osiągnie najlepsze wyniki otrzyma wartościową nagrodę.
Zawody o Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim w tym roku odbędą się na czterech zakopiańskich stacjach narciarskich: Polanie Szymoszkowej, Harendzie, Nosalu oraz Kasprowym Wierchu. Zawodnicy, którym uda się osiągnąć najlepsze wyniki zakwalifikują się jednocześnie do amatorskich Mistrzostw Polski. Narciarze biorący udział w zawodach, będą zdobywali odpowiednie do zajętego miejsca punkty. Ten, kto zdobędzie ich najwięcej, otrzyma Puchar Zakopanego. Dodatkowo, zwycięzcy każdej z czterech odsłon zawodów otrzymają nagrody rzeczowe. Wśród uczestników konkursu, którzy wezmą udział w każdej odsłonie zmagań i zostaną sklasyfikowani przynajmniej w dwóch zawodach zostanie rozlosowana nagroda specjalna.

Plan zawodów

  • 11.00 – 14.00 – wydawanie numerów startowych, przyjmowanie nowych zgłoszeń
  • 14.00 15,00 – oglądanie ze ślizgiem trasy slalomu
  • 15.00 – 15,45 – część oficjalna
  • 16.00 – start do pierwszego przejazdu
  • 18.00 – przewidywane oglądanie drugiego przejazdu
  • 18.30 – start drugiego przejazdu
  • 20.00 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród przed karczmą przy dolnej stacji wyciągu

W zawodach o Puchar Zakopanego mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Zawodnicy (kobiety i mężczyźni) zostaną podzieleni na kategorie wiekowe. Każda ze stacji jest organizatorem swojej edycji zawodów, które zostaną wliczone do klasyfikacji generalnej.