Domowy kurort SPA

Opublikowano przez
domowe SPA

Nasz portal informacyjny Baseny termalne w Polsce i Europie przedstawia informacje na temat domowego SPA.
SPA to szeroki zakres zabiegów oraz zajęć pozwalających oderwać się od codzienności i zgiełku. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na wyjazd do uzdrowiska SPA. Najczęściej ogranicza nas czas. Doskonałą alternatywą dla wypoczynku w ośrodku SPA mogą być zabiegi wykonywane w zaciszu domowym z użyciem odpowiednich preparatów kosmetycznych z linii SPA np. na bazie wód termalnych, alg, soli mineralnej, glinki, i zastosowaniem podobnych technik. Nawet zwykła wieczorna ciepła kąpiel po dniu pracy może przynieść zbawienne efekty.
Kąpiel działa na wiele zmysłów – poprzez ciepło na zmysł czucia, poprzez kolor na zmysł wzroku, na zmysł powonienia poprzez odpowiednio dobrany aromat, a także  poprzez zmysł słuchu, gdy w czasie kąpieli słuchamy muzyki relaksującej. Wanna ciepłej wody przyniesie ukojenie zmęczonym mięśniom i stawom. Mnóstwo osób cierpi nieraz z powodu bezsenności wywołanej najczęściej stresem czy niepokojem. Ciepło, kojąca woda, aromat, umożliwia organizmowi zrelaksowanie się, spokój i wyciszenie, co jest podstawowym warunkiem dobrego snu.
Natomiast zimny prysznic na początek dnia pobudza, dodaje nam siły i wigoru na cały dzień. Chłodna woda znakomicie pobudza krążenie i pozytywnie nastawia do życia. Regularnie stosowany zimny prysznic hartuje, zapobiega przeziębieniom i infekcjom. Zimna woda doskonale obniża gorączkę, zmniejsza pragnienie, i pomaga usuwać toksyny.
Terapia wodna, w tym także codzienne prysznice, pomaga odzyskać siły twórcze, łagodzi bóle, likwiduje uczucie chronicznego zmęczenia, reguluje sen, oraz zwiększa odporność układu immunologicznego.
Warto więc pokusić się o relaks. Zabiegi regenerujące mają zbawienny wpływ na nasz umysł i likwidację uczucia napięcia, niepokoju czy depresji.